Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Κρήτης

Διαδικτυακή ενημέρωση για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα ΤΙΜΕ-ΜΒΕ

Το Αγγλόφωνο Μεταπτυχιακό πρόγραμμα στην Διοίκηση Καινοτόμων Επιχειρήσεων ΤΙΜΕ-ΜΒΕ, το οποίο οργανώνεται από κοινού από α) το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του ΠΚ, β) το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών του ΠΚ και γ) το Παν/μιο Κύπρου, και αποτελεί τον εκπαιδευτικό βραχίονα του Γραφείου Μεταφοράς Τεχνογνωσίας του ΠΚ, διοργανώνει την Τετάρτη 3 Απριλίου στις 17:00 διαδικτυακή παρουσίαση του εκπαιδευτικού του προγράμματος για το 2024-25.

Το ΤΙΜΕ είναι ένα διαδικτυακό μεταπτυχιακό στο οποίο διδάσκουν καθηγητές από Παν/μια όπως George Washington University USA, Warwick Business School UK, Duquesne University USA, Παν/μιο Κύπρου, ΟΠΑ, Πάντειο Παν/μιο, Οικονομικό Τμήμα ΠΚ, ΤΕΤΥ ΠΚ. Το ΤΙΜΕ στα 8 έτη της λειτουργίας του έχει προσελκύσει φοιτητές από τις ΗΠΑ, την Γερμανία, την Νορβηγία, το Βέλγιο, την Ρουμανία, το Μεξικό, την Ελλάδα και την Κύπρο. Σκοπός του ΤΙΜΕ είναι να δώσει στα μέλη του ΠΚ (φοιτητές, και ερευνητές) και σε νέους με καινοτόμες ιδέες τις απαραίτητες γνώσεις για να διοικήσουν καινοτόμες εταιρείες και startups.

Για να συνδεθείτε:

Join Zoom Meeting