Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Κρήτης

Εργαστήριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού: Ακαδημία ή Βιομηχανία;

Η Δομή Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας διοργανώνει Εργαστήριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού υποψηφίων Διδακτόρων /Post Doc /μεταπτυχιακών φοιτητών με θέμα

Ακαδημία ή Βιομηχανία;

Το εργαστήριο απευθύνεται σε όλους/ες τους/τις  υποψήφιους Διδάκτορες, όλων των τμημάτων αλλά και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και φοιτήτριες που σκέφτονται να συνεχίσουν σε διδακτορικές σπουδές!

📍  Ηράκλειο, κτίριο Μαθηματικών, Αμφιθέατρο Α 201

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Τρίτη 17/10, 19:00-20:00

Οι επαγγελματικές προοπτικές  ενός Διδάκτορα
    Σαμψωνίδης Δημήτρης, Σύμβουλος Σταδιοδρομίας (ΜΑ) ΔΟ.ΔΙ.ΣΤΑ.
 Τρίτη 24/10, 19:00-20:00 Το μονοπάτι της Ακαδημίας
Νεοχωρίτης Κωνσταντίνος, Επίκουρος Καθηγητής τμήματος Χημείας του ΠΚ

Τριανταφύλλου Σοφία, Επίκουρη Καθηγήτρια τμήματος Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών ΠΚ
 Τρίτη 31/10, 19:00-20:00 Το μονοπάτι της Βιομηχανίας  και του Ιδιωτικού Τομέα και πως το HR αξιολογεί το PhD
  Παπαδουράκης Βασίλειος (PhD), ex. research scientist Alexa Machine Learning, Amazon
  Κόντος Παναγιώτης (PhD), HR Manager Grant Thornton
 Τρίτη 07/11, 19:00-20:00Επαγγελματικός προσανατολισμός & λήψη απόφασης
    Σαμψωνίδης Δημήτρης, Σύμβουλος Σταδιοδρομίας (ΜΑ) ΔΟ.ΔΙ.ΣΤΑ.

Εγγραφές: https://forms.gle/Ah81UsNnSN6xPPkv7

➡️ Οι θέσεις είναι περιορισμένες και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας

Η δραστηριότητα της Δομής Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Κρήτης υποστηρίζεται από το ΕΣΠΑ (Πράξη “Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Κρήτης” | κωδικός ΟΠΣ 5074956 | συγχρηματοδότηση από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση 2014-2020»)

ESPA 14 20 logo