Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Κρήτης

European Investment Bank – Summer School 2023 | Εκδήλωση Ενημέρωσης

Το Πανεπιστήμιο Κρήτης διοργανώνει την Τρίτη 28 Μαρτίου 2023, στο “Αμφιθέατρο Μεταπτυχιακών” της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης στο Ηράκλειο, εκδήλωση γνωριμίας με την Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων (European Investment Bank), με στόχο την ενημέρωση για τις αναπτυξιακές δράσεις της Τράπεζας καθώς και για τη δωρεάν συμμετοχή τριών μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών του Πανεπιστημίου μας στο Θερινό Σχολείο της Τράπεζας που θα διεξαχθεί 27/06 – 07/07/2023 στο Λουξεμβούργο με τίτλο: Exploring the EU Climate Bank.

Επισυνάπτονται  η ατζέντα και ενημερωτικό υλικό για το Θερινό Σχολείο.

➡️ Για να δηλώσετε συμμετοχή:  https://forms.gle/Yky7rYWZLxPRLVp38

Το Θερινό Σχολείο απευθύνεται σε μια διεπιστημονική και διεθνή ομάδα μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών από επιλεγμένα συνεργαζόμενα πανεπιστήμια.

Η μετακίνηση των φοιτητών/τριών από το Ρέθυμνο θα γίνει με μισθωμένο λεωφορείο.

————-

Ατζέντα εκδήλωσης
Ενημερωτικό φυλλαδιο Θερινού Σχολείου
Προσωρινό Πρόγραμμα Θερινού Σχολείου