Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Κρήτης

Εκδήλωση καριέρας με την ADASTRA

Σ’ ενδιαφέρει ο τομέας του Cloud Engineering και του Data Science;

Θέλεις να μάθεις περισσότερα για το επάγγελμα του Data Analytics Consultant ;

Η Δομή Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Κρήτης θα πραγματοποιήσει εκδήλωση καριέρας με την ADASTRA

📅  την  Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2023

⏲️  στις 11:00 πμ (διάρκεια περίπου 3 ώρες)

📌  στην αίθουσα Ε130 του Τμήματος Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών (*)

Λίγα λόγια για τον όμιλο:
The Adastra Group is an international IT consulting company with 23 international offices and headquartered in Toronto, Canada. Adastra provides leading companies with the full range of consulting services in information management – from conception to implementation and application of innovative and efficient solutions in the areas of Data Warehousing, Business Intelligence, Big Data Analytics, and Cloud solutions. With over 2600 experts worldwide we bridge the gap between business departments and IT to increase the operational efficiency of our customers. For more information, please check www.adastragrp.com.

Η εκδήλωση απευθύνεται κυρίως σε φοιτητές (προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς, διδακτορικούς) και απόφοιτους που προέρχονται ή έχουν ασχοληθεί με τον τομέα της πληροφορικής, αλλά είναι ανοιχτή σε όλους.

Οι παρουσιάσεις θα γίνουν στα αγγλικά.
Οι φοιτητές / απόφοιτοι που θα ήθελαν να συμμετάσχουν στο Use case / Hands-on session, θα πρέπει να έχουν μαζί τους ένα laptop με εγκατεστημένη την Python.

➡️  ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ: https://forms.gle/zBDvA5aXFqg184Bd8

Θα μας μιλήσουν:

• Özdemir Akdemir, Head of Data Engineering
  • Simona Ciceri, Lead Data Scientist
  • Boriana Gebova, Head of HR & Recruitment

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ενδέχεται να υπάρξουν μικροαλλαγές. Εδώ θα βρίκεται αναρτημένο το επικαιροποιημήνο πρόγραμμα):

11:00 – 12:00  Interactive presentation: Cloud Engineering & Data Science – how do they fit together, based on real life use cases & Q&A Session
 12:00 – 13:00 Use case / Hands-on session
 13:00 – 14:00 Discussion & practical tips for an IT Interview: do’s and don’ts

(*) η αίθουσα βρίσκεται κοντά στη Γραμματεία του ΤΕΤΥ

Η δραστηριότητα της Δομής Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Κρήτης υποστηρίζεται από το ΕΣΠΑ
(Πράξη “Γραφείο Διασύνδεσης Πανεπιστημίου Κρήτης” | κωδικός ΟΠΣ 5074956 | συγχρηματοδότηση από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο)