Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Κρήτης

ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ: Science Communication for Early Career Researchers

αφίσα εργαστηρίου

H Δομή Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Κρήτης διοργανώνει εργαστήριο με θέμα:

Αυτό το εργαστήριο θα εφοδιάσει τους συμμετέχοντες με στρατηγικές για να παρουσιάζουν με σαφήνεια και αποτελεσματικότητα την έρευνά τους με διάφορα μέσα σε διαφορετικά ακροατήρια. Οι συμμετέχοντες θα μάθουν τη σημασία της προετοιμασίας, θα κατανοήσουν πώς να σχεδιάζουν μια παρουσίαση και θα αποκτήσουν τις απαραίτητες δεξιότητες για να ξεπερνούν εύκολα τις συνήθεις παγίδες της ακαδημαϊκής παρουσίασης (όπως η αποφυγή της αργκό) και να αντιμετωπίζουν τις ερωτήσεις του κοινού.

Το εργαστήριο απευθύνεται σε Υποψήφιους Διδάκτορες, Post Doc και Ερευνητές του Πανεπιστημίου Κρήτης και θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης:

📅 Τετάρτη 05 Ιουνίου 2024 | ώρα 19:00 -20:30μμ

📍  Κτίριο Μαθηματικών & Εφαρμοσμένων Μαθηματικών, Αμφιθέατρο Α 203