Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστήμιο Κρήτης

Αυτοπεριγραφική Έκθεση – Μάρτιος 2024

Έχεις σκοπό να κάνεις αίτηση για μεταπτυχιακά; Αυτό το εργαστήριο μπορεί να σε βοηθήσει να κάνεις την αίτησή σου να ξεχωρίσει!

Η «Αυτοπεριγραφική Έκθεση» ή «Έκθεση Ενδιαφερόντων» αποτελεί ένα σημαντικό κείμενο που συνοδεύει τις αιτήσεις για μεταπτυχιακές σπουδές.

Το Κέντρο Γραφής της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης σε συνεργασία με τη Δομή Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας θα πραγματοποιήσει εξ αποστάσεως βιωματικό σεμινάριο διάρκειας 4 συναντήσεων με στόχο οι συμμετέχοντες να κατακτήσουν τις απαραίτητες συγγραφικές δεξιότητες για τη σύνταξη μιας επιτυχημένης και αποτελεσματικής «Αυτοπεριγραφικής ΄Εκθεσης».

Το σεμινάριο απευθύνεται σε όλες/όλους φοιτήτριες/φοιτητές του Πανεπιστημίου Κρήτης που σχεδιάζουν να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε ανώτερο επίπεδο.

Πρόγραμμα διαδικτυακών συναντήσεων:

Πέμπτη 14 Μαρτίου       09:00 – 11:00

Πέμπτη 21 Μαρτίου       09:00 – 11:00

Πέμπτη 28 Μαρτίου       09:00 – 11:00

Πέμπτη 4 Απριλίου        09:00 – 11:00

Δήλωσε ενδιαφέρον συμμετοχής με το ιδρυματικό σου email έως την Πέμπτη 2 Νοεμβρίου στον ακόλουθο σύνδεσμο:

ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Παρακαλούμε δήλωσε συμμετοχή ΜΟΝΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ.

Το εργαστήριο θα επαναληφθεί σε μεταγενέστερο χρόνο.

Από τη Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας του Π.Κ.
career-uoc@uoc.gr

• Έναρξη Εκδήλωσης: 2024-03-11