Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος μιας (1) Ανταποδοτικής Υποτροφίας σε μεταπτυχιακό/ή φοιτητή/τρια στο Ρέθυμνο

Στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου με ΚΑ: 10936 και τίτλο «Υποστήριξη Επιτροπής Ισότητας Φύλων Πανεπιστημίου Κρήτης», πρόκειται να χορηγηθεί μία (1) ανταποδοτική υποτροφία σε μεταπτυχιακό φοιτητή ή μεταπτυχιακή φοιτήτρια για χρονικό διάστημα επτά (7) μηνών από την υπογραφή της σύμβασης, με δυνατότητα παράτασης εφόσον διατηρείται η φοιτητική ιδιότητα.

Πιο συγκεκριμένα, η παρούσα ανακοίνωση απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και μεταπτυχιακές φοιτήτριες των Σχολών του Πανεπιστημίου Κρήτης που εδρεύουν στο Ρέθυμνο.

Ο/η φοιτητής/τρια που θα επιλεγεί θα απασχοληθεί με αντικείμενο έργου: Έρευνα-μελέτη για την καταγραφή των διδακτορικών διατριβών που έχουν εκπονηθεί στο ΠΚ και των ερευνητικών προγραμμάτων που διαχειρίζεται ο ΕΛΚΕ και ενσωματώνουν το φύλο στην έρευνά τους (2018-2022).

Το ύψος της υποτροφίας ορίζεται σε 1.890 € και ο τόπος απασχόλησης είναι οι εγκαταστάσεις της Φιλοσοφικής Σχολής, στο Ρέθυμνο.

Περισσότερα: εδώ.